صفحه اصلی > درباره بیمارستان > توسعه بیمارستان 

احداث بناي بیمارستان امام علی(ع) رودان تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در سال 1388 در زمینی با زیر بنای 11400 متر مربع واقع در شهرستان رودان- بلوار ولایت- آغاز و در بهمن ماه سال 1394 با حضور وزیر بهداشت و مسئولان استانی به بهره برداری رسید .

این بیمارستان به صورت رسمی در جهت خدمت رسانی به مردم شریف شهرستان رودان، شهرها (کهنوج، جیرفت، منوجان و ...) و بخش های تابعه این شهرستان فعالیت خواهد کرد .

کل هزینه بیمارستان بالغ بر ۲۸۹ میلیارد و ۷۹۰ میلیون ریال می باشد که ۱۸۴ میلیارد و ۶۹۹ میلیون ریال از اعتبارات ملی و ۹۰ میلیارد و ۸۶۸ میلیون ریال آن از اعتبارات ابلاغی می باشد.

بیمارستان ۹۶ تختخوابی رودان شامل 3 طبقه بستری، یک طبقه همکف و یک طبقه زیر زمین می باشد.

طبقه همکف بیمارستان شامل بخش تصویر برداری (رادیولوژی دیجیتال-  سونوگرافی و سی تی اسکن) ، آزمایشگاه و پاتولوژی، بخش اورژانس ( ۱۳ تخت  فعال بستری، ۴ تخت تحت نظر ، اتاق تجدید حیات یک تخت، بستری ایزوله یک تخت ، اتاق عمل سرپایی، تزریقات و پانسمان، اتاق پزشک کشیک، تریاژ، سالن انتظار)، داروخانه بستری، واکسیناسیون،  درمانگاه ها ی تخصصی (داخلی، جراحی،  قلب و عروق،  زنان و زایمان،  اطفال و نوزادان، چشم پزشک و ارتوپدی) و بخش های اداری (مدیر داخلی، امورمالی، درآمد، فناوری اطلاعات، مدیریت اطلاعات سلامت، بهبود کیفیت و اعتبار بخشی، بهداشت محیط، دفتر انبار دارویی، دفتر تجهیزات پزشکی، نماینده مقیم بیمه، مددکاری، کارپردازی،دبیرخانه و خدمات) می باشد.

 بخش های مستقر در طبقات اول تا سوم این بیمارستان شامل بخش جراحی با ۴ اتاق عمل ، بخش زایمان (۶ اتاق LDR ، 3 تخت در اتاق معاینه، 3 تخت در اتاق مراقبت) ، بخش ICU با 6 تخت (بستری ایزوله یک تخت) ، CCU با 6 تخت ( بستری ایزوله یک تخت) ، بخش بستری داخلی با ۲1 تخت (اتاق ایزوله یک تخت) ، بخش بستری جراحی عمومی و زنان با  تخت (اتاق ایزوله یک تخت)، بستری کودکان با ۲3 تخت به همراه NICU (اتاق ایزوله یک تخت) ، مدیریت، دفتر پرستاری، سالن نهار خوری و سالن کنفرانس ۶۰ نفره می باشد.

بخش تالاسمی بیمارستان در سال 1382راه اندازی گردید که در حال حاضر در محل ساختمان قدیم این بیمارستان خدمات به بیماران خاص (تالاسمی و هموفیلی) ارائه می نماید.

بخش دیالیز این بیمارستان نیز در سال 1384 تاسیس گردید و در حال حاضر با 8 دستگاه دیالیز به بیماران ارائه خدمات می نماید.

 

 

 

 


امتیازدهی