صفحه اصلی > درباره بیمارستان > درباره بیمارستان 

معرفی بیمارستان امام علی (ع) رودان

 

احداث بناي بیمارستان امام علی(ع) شهرستان رودان تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در سال 1388 در زمینی با زیر بنای 11400 متر مربع واقع در شهرستان رودان- بلوار ولایت- آغاز و در بهمن ماه سال 1394 با حضور وزیر بهداشت و مسئولان استانی به بهره برداری رسید .

این بیمارستان به صورت رسمی در جهت خدمت رسانی به مردم شریف شهرستان رودان، شهرها (کهنوج، جیرفت، منوجان و ...) و بخش های تابعه این شهرستان فعالیت خواهد کرد .

کل هزینه بیمارستان بالغ بر ۲۸۹ میلیارد و ۷۹۰ میلیون ریال می باشد که ۱۸۴ میلیارد و ۶۹۹ میلیون ریال از اعتبارات ملی و ۹۰ میلیارد و ۸۶۸ میلیون ریال آن از اعتبارات ابلاغی می باشد.

بیمارستان ۹۶ تختخوابی رودان شامل 3 طبقه بستری، یک طبقه همکف و یک طبقه زیر زمین می باشد.

طبقه همکف بیمارستان شامل بخش تصویر برداری (رادیولوژی دیجیتال-  سونوگرافی و سی تی اسکن) ، آزمایشگاه و پاتولوژی، بخش اورژانس ( ۱۳ تخت  فعال بستری، ۴ تخت تحت نظر ، اتاق تجدید حیات یک تخت، بستری ایزوله یک تخت ، اتاق عمل سرپایی، تزریقات و پانسمان، اتاق پزشک کشیک، تریاژ، سالن انتظار)، داروخانه بستری، واکسیناسیون،  درمانگاه ها ی تخصصی (داخلی، جراحی،  قلب و عروق،  زنان و زایمان،  اطفال و نوزادان، چشم پزشک و ارتوپدی) و بخش های اداری (مدیر داخلی، امورمالی، درآمد، فناوری اطلاعات، مدیریت اطلاعات سلامت، بهبود کیفیت و اعتبار بخشی، بهداشت محیط، دفتر انبار دارویی، دفتر تجهیزات پزشکی، نماینده مقیم بیمه، مددکاری، کارپردازی،دبیرخانه و خدمات) می باشد.

 بخش های مستقر در طبقات اول تا سوم این بیمارستان شامل بخش جراحی با ۴ اتاق عمل ، بخش زایمان (۶ اتاق LDR ، 3 تخت در اتاق معاینه، 3 تخت در اتاق مراقبت) ، بخش ICU با 6 تخت (بستری ایزوله یک تخت) ، CCU با 6 تخت ( بستری ایزوله یک تخت) ، بخش بستری داخلی با ۲1 تخت (اتاق ایزوله یک تخت) ، بخش بستری جراحی عمومی و زنان با  تخت (اتاق ایزوله یک تخت)، بستری کودکان با ۲3 تخت به همراه NICU (اتاق ایزوله یک تخت) ، مدیریت، دفتر پرستاری، سالن نهار خوری و سالن کنفرانس ۶۰ نفره می باشد.

بخش تالاسمی بیمارستان در سال 1382راه اندازی گردید که در حال حاضر در محل ساختمان قدیم این بیمارستان خدمات به بیماران خاص (تالاسمی و هموفیلی) ارائه می نماید.

بخش دیالیز این بیمارستان نیز در سال 1384 تاسیس گردید و در حال حاضر با 8 دستگاه دیالیز به بیماران ارائه خدمات می نماید.

داروخانه شبانه روزی در بیمارستان به صورت 24 ساعته در محل ساختمان اورژانس قدیم بیمارستان زیر نظر شبکه بهداشت و درمان این شهرستان فعالیت می نماید.

در حال حاضر این بیمارستان با 12 تخصص شامل متخصصین داخلی (دو پزشک)، اطفال و نوزادان (دو پزشک)، زنان و زایمان (سه پزشک)، جراحی عمومی (یک پزشک)، بیهوشی (دو پزشک)، قلب و عروق (یک پزشک)، ارتوپد (یک پزشک)، پاتولوژیست (یک پزشک)، داروساز (یک پزشک)، رادیولوژیست (یک پزشک)، عفونی (یک پزشک)، پزشک عمومی (چهار پزشک) ارائه خدمت به بیماران می نماید.

در این بیمارستان با دستور وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی از تاریخ 15/2/1393 طرح تحول نظام سلامت اجرا گردید و در حال حاضر کلیه بسته های این طرح (برنامه کاهش میزان پرداختی بیماران بستری، برنامه حمایت از ماندگاری پزشکان در بیمارستان های مناطق محروم، برنامه حضور پزشكان متخصص مقیم در بيمارستان‌های وابسته به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، ارتقای کیفیت خدمات ویزیت در بیمارستان‌های وابسته به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، برنامه ارتقای کیفیت هتلینگ در بیمارستان‌های وابسته به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، برنامه ترویج زايمان طبيعي ، نظارت بر حسن اجرای برنامه های تحول سلامت، برنامه حفاظت مالی از بیماران صعب العلاج ، خاص و نیازمند) اجرا می گردد.

بر اساس آخرین ارزشیابی به عمل آمده در تاریخ 24/12/1394 از این بیمارستان بر اساس سنجه های اعتبار بخشی از سوی معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی، درجه اعتبار بخشی این بیمارستان یک ستاره تعیین گردیده است.


آدرس: رودان- بلوار شهدا -خیابان ولایت- بيمارستان امام علی (ع)

                    تلفن : 07642882028 - 07642882096                                  

 فاكس : 07642882028                                   صندوق پستی: 79916-88115  

 

پست الکترونیک: roudan.hospital@hums.ac.ir

                    


امتیازدهی